Park maszynowy

 

 

Dzięki wsparciu Unii Europejskiej firma RODEX rozpoczęła produkcję energooszczędnej stolarki PCV i aluminiowej w nowym, zaawansowanym technologicznie parku maszynowym. Wiele zastosowanych rozwiązań jest zupełną nowością na rynku polskim.

Linia do produkcji stolarki PCV
Nowa, innowacyjna linia do produkcji energooszczędnej stolarki PCV jest zautomatyzowana i posiada wydajność 360 jednostek okiennych w ciągu 8 godzin. W skład linii wchodzi m.in. centrum tnąco-obróbcze zapewniające kompleksową obróbkę, cięcie profili, frezowanie końcówek profili, przykręcanie wzmocnień, a także automatyczny montaż zaczepów obwodowych oraz 3 linie zgrzewająco-czyszczące, w tym zgrzewarka 6-głowicowa do zgrzewania ościeżnic i słupków „na wprost”. Dzięki komputerowemu sterowaniu maszynami możliwa jest e-produkcja. Nowa technologia umożliwia także wykonywanie o wiele bardziej wytrzymałych okien, bezpiecznych, odpornych na działania atmosferyczne i mechaniczne, o podwyższonej izolacyjności akustycznej, a przede wszystkim redukujące straty ciepła w budynku. Umożliwia także tworzenie okien o nietypowych i oryginalnych kształtach, a także pozwala na tworzenie okien w systemie HFL (Holzfenster Look).

Linia do produkcji ślusarki aluminiowej
Linia do produkcji stolarki aluminiowej jest złożona z piły dwugłowicowej oraz centrum obróbczego. Pozycjonowanie piły odbywa się elektronicznie, co pozwala na wysoką precyzję cięcia oraz znaczną redukcję odpadów produkcyjnych. Innowacyjność automatycznego centrum obróbczego do obróbki profili aluminiowych i stalowych uzasadnia stosowanie układów umożliwiających jednoczesną obróbkę z czterech stron. Centrum to jest sterowane komputerowo z zastosowaniem nowoczesnego oprogramowania, co umożliwia bardzo dokładną obróbkę profili. Centrum obróbcze umożliwia wykonanie wszystkich operacji technologicznych na profilu aluminiowym i stalowym, które są niezbędne do prawidłowego wykonania stolarki aluminiowej. Dodatkowym, niespotykanym dotąd rozwiązaniem technicznym zastosowanym w firmie RODEX jest tarcza tnąca do obróbki profili w płaszczyźnie prostopadłej i dwutorowości obróbki.

 


1